Fundacja Edukacji Lokalnej AB

Ikona FELAB

Nasza Kadra Trenerska

Zdjęcie Halina Dendek

mgr Halina Dendek

Psycholog, psychoonkolog. Wykształcenie magisterskie uzyskała na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach- specjalność zdrowia i choroby. Następnie wiedzę poszerzyła o studia podyplomowe na kierunku Psychoonkologia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Od ponad 14 lat zawodowo związana z Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach, gdzie jest psychologiem i koordynatorem wolontariatu. W pracy zawodowej zajmuje się wsparciem psychicznym osób chorych nowotworowo i ich bliskich w czasie choroby oraz w żałobie. W pracy wykorzystuje  metody terapii krótkoterminowej, metody terapii ericksonowskiej, egzystencjalnej i nurtu poznawczo- behawioralnego. Zajmuje się również szkoleniem z zakresu psychologii.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów dla wolontariuszy, studentów Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

mgr Michał Grabarz

Radca prawny Michał Grabarz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2011 r.). Od wielu lat zajmuje się kompleksową i interdyscyplinarną obsługą przedsiębiorców. Specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców branży internetowej. Ponadto dysponuje doświadczeniem w obsłudze postępowań karnych z udziałem przedsiębiorców. W latach od 2009 do 2012 był członkiem zespołu prawnego w Departamencie Prawa Handlowo-Gospodarczego krakowskiej Kancelarii Prawnej Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy sp. j. Następnie w latach 2012 do 2014 pracował jako prawnik wewnętrzny warszawskiego domu maklerskiego Noble Securities S.A., należącego do jednej z najsilniejszych grup kapitałowych rynku finansowego.

Od 2015 r. do 2018 r. zajmował stanowisko doradcy zarządu do spraw prawnych i dyrektora działu prawnego w międzynarodowej grupie kapitałowej zajmującej się sprzedażą produktów i usług z branży Health & Beauty. Dodatkowo w latach od 2016 do 2018 partner w jednej z krakowskich kancelarii prawnych.

Od 2018 r. prowadzi własną kancelarię prawną.

Zdjęcie Agnieszka Kubiak Wierzbicka

adwokat Agnieszka Kubiak – Wierzbicka

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, kierunek prawo. W 2010r. wpisana na listę adwokatów, członek Izby Adwokackiej w Katowicach. Aplikację adwokacką odbyła w Kancelarii specjalizującej się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa rodzinnego. Od kilkunastu lat właścicielka kancelarii adwokackiej specjalizującej się mi.n. w prawie rodzinnym.

Przez wiele lat pracowała również jako wykładowca na Akademii Śląskiej w Katowicach. Na co dzień pomaga w rozwiązywaniu problemów z zakresu prawa rodzinnego i cywilnego oraz jest zaangażowana w pomoc dla kobiet dotkniętych przemocą.

Zdjęcie Beata Szczygieł

mgr Beata Szczygieł

Tytuł magistra uzyskała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Trenerka umiejętności społecznych. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej – kierunek oligofrenopedagogika. Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbyła dwuletnie studia – psychokorekta zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży, a na Akademii Polonijnej w Częstochowie – zarządzanie i organizacja placówek pomocy społecznej. Posiada certyfikację trenerską EQF 5.

Autorka książki „Jak pracować z dzieckiem niepełnosprawnym” oraz innych prasowych publikacji pedagogicznych. Nauczyciel dyplomowany, realizowała autorski program w klasach integracyjnych I-III. Szerokie spektrum doświadczeń pedagogicznych, terapeutycznych i menadżerskich pozwala jej na wielopłaszczyznowe szkolenia i warsztaty dla szerokiej grupy odbiorców.

W Fundacji konsultuje programy wsparcia terapeutycznego osób z niepełnosprawnością intelektualną i psychiczną, prowadzi zajęcia z komunikacji interpersonalnej i kreatywnego myślenia dla dzieci i młodzieży oraz koordynuje projekty.

Zdjęcie Halina Bulska Sobusik

mgr Halina Bulska – Sobusik

mgr psychologii,  specjalność: psychologia kliniczna i psychologia pracy.

Ukończyła  studia podyplomowe  w Akademii Ekonomicznej w Katowicach o kierunku: Zarządzanie w ochronie  zdrowia. Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nadała mi:  Certyfikat Specjalisty psychoterapii uzależnień oraz  Certyfikat Specjalisty psychoterapii uzależnień. W Małopolskim Centrum Psychoterapii odbyłam kurs „Psychoterapia par i małżeństw”. W Śląskiej Szkole Psychoterapii ukończyłam kurs Psychoterapii. Byłam wielokrotną słuchaczką w Instytucie Psychologii Zdrowia. PTP: Studium Terapii Uzależnień i  Pomocy Psychologicznej oraz „Praca nad zmianą destrukcyjnych przekonań u osób współuzależnionych”; Praca Psychoterapeutyczna z DDA. W Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnień  w Kielcach  Strategie pracy nad zwiększeniem samokontroli osób uzależnionych od  alkoholu, współuzależnionych i DDA.

Pracuje w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu w Poradnia Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia oraz Poradnia Zdrowia    Psychicznego.  W latach 1994-97 pracowałaa w charakterze konsultanta w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zawierciu gdzie min. udzielałaa pomocy psychologicznej osobom ulegającym przemocy w rodzinie, rodzinom z problemem alkoholowym. Nadal pracuje w Punkcie Konsultacyjnym w Ogrodzieńcu. W 1997r zostałaa członkiem Ogólnopolskiego Porozumienia „Niebieska Linia” i  nadal udziela pomocy psychologicznej , konsultacji osobom ulegającym przemocy w rodzinie.

Dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym i wiedzą z zakresu  problemów alkoholowych i przemocy prowadząc szkolenia dla różnych grup zawodowych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z zakresu psychoterapii w SWPS w Katowicach oraz Szkole Psychoterapii – szkolenie asygnowane przez Biuro ds. narkomanii. Od kilku lat prowadzi zajęcia warsztatowe dla studentów studiów podyplomowych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach z zakresu radzenia sobie ze stresem. Jest orzecznikiem w Zespole Orzekania o Niepełnosprawności w Zawierciu.

mgr Patrycja Rojek

Absolwentka Zarządzania Politechniki Śląskiej. Od prawie 20 lat aktywnie angażuję się w działalność poprawiającą życie osób z niepełnosprawnościami. Fundusze europejskie odkryłam bardzo dawno – pracowałam już przy funduszach przedakcesyjnych… ale to było wiele lat temu i w innej branży. Od kilkunastu lat, m.in. dzięki funduszom unijnym uczestniczę w zmianach życia osób z niepełnosprawnościami. Bliski jest mi temat samostanowienia oraz szerzenia wiedzy na temat Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Jako praktyk zarządzania kadrami staram się podkreślać, że dobrostan osób pracujących z ON rozwija i pozytywnie wpływa na same osoby z niepełnosprawnościami jak i ich otoczenie. Dlatego też praktykuję jogę, nordic walking oraz wycieczki rowerowe i las… Uwielbiam rajzy po kawiarniach i kafejkach, gdzie mogę aktywnie medytować nad zmieniającym się światem i postrzeganiem ludzi nawazajem To cieszy i daje powera do dalszej pracy.

Motto:… Zmiana motywuje/mobilizuje do rozwoju.

Zdjęcie Barbara Płaczek

mgr Barbara Płaczek

Specjalista seksuologii, trener edukator seksualny osób z niepełnosprawnością intelektualną, certyfikowany edukator seksualny dzieci i młodzieży, pedagog zdrowia, terapeuta.

Ukończyła studia podyplomowe na kierunku seksuologia kliniczna w Warszawie pod kierunkiem prof. Lwa-Starowicza. Prowadzi gabinet specjalisty seksuologii w Rybniku chcąc wyjść naprzeciw problemowi erotyzacji, pornografii, masturbacji jak również współpracuje m.in. z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, Fundacją Pomoc Autyzm, Fundacją AVALON, Fundacją La Strada, Fundacją SEXed.pl.

Zajmuje się percepcją seksualności dorosłych osób z niepełnosprawnościami przez rodziców i opiekunów. Nie są dla Niej obce zagadnienia seksualności dzieci, młodzieży oraz Ich rodzin. Zajmuje się m.in. diagnozą dzieci z doświadczeniem wykorzystywania seksualnego. W obszarze szkoleniowym zajmuje się szkoleniami z zakresu seksualności, granic intymnych, zachowań agresywnych, autoagresywnych, norm akceptowalnych społecznie, szeroko pojmowanego sekstingu, uzależnień, kompulsji oraz komunikacji w zespole terapeutycznym czy rehabilitacji seksualnej, preferuje holistyczne podejście do każdej osoby pacjenckiej.

Zdjęcie Anna Błaszkiewicz

lek. Anna Błaszkiewicz

W 1992 r. ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1992 – 2000 r. pracowała w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu na Oddziale Chorób Wewnętrznych.  Od roku 2000 jest Kierownikiem Przychodni Zdrowia Psychicznego. W trakcie pracy uzyskała tytuł lekarza chorób wewnętrznych (specjalizacja I stopnia z Interny), a w 2005 r. tytuł specjalisty psychiatry.

Zdjęcie Justyna Kośmida

mgr Justyna Kośmida

Tytuł mgr psychologii zarządzania uzyskała w Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na wydziale Zarządzanie Informatyki i Nauk Społecznych. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu: Zarządzanie placówkami ochrony zdrowia oraz Geriatria i gerantologia. Pielęgniarka koordynująca w Przychodni Promed Łazy, posiada tytuł pielęgniarki specjalisty dziedzinie Pielęgniarstwo Zachowawcze. Posiada wiele kursów kwalifikacyjnych m.in. Pielęgniarstwo ratunkowe; Ochrona zdrowia, Opieka długoterminowa, Opieka paliatywna, Pielęgniarstwo rodzinne. Posiada kwalifikacje w dziedzinie: Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki. Blisko 26 lat doświadczenia pracy z ludźmi, którzy potrzebują pomocy pielęgniarskiej, w tym 10 lat na bloku operacyjnym jako pielęgniarka anestezjologiczna w Szpitalu Kolejowym w Sosnowcu, Szpitalu Nr 2 w Sosnowcu, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary – Centrum Urazowe w Sosnowcu. Członek Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Zawierciu i Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łazach. Angażuje się w liczne akcje promocji Gminy Łazy. Prowadzi różnego rodzaju profilaktykę  zdrowotną i sportową. Wspiera takie inicjatywy, bo jej zdaniem aktywność ruchowa to nasza przyszłość po zdrowie i integracja wielopokoleniowa.

Scroll to Top