Fundacja Edukacji Lokalnej AB

Logo Fundacji Edukacji Lokalnej AB
Logotyp Województwa Śląskiego i FELAB

Zaproszenie

Zapraszamy na seminarium pt. „ Smartfon – NIEbezpieczna zabawka Ośmiolatka”, które odbędzie się   w dniu 16.05.2024r. w  godz. 9.00 – 15.00; 42-450 Łazy ul. Spółdzielcza 2 (budynek KTS) . Ilość miejsc ograniczona. Udział w  seminarium zostanie potwierdzone Certyfikatem.

Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

Program seminarium:

  1. Przywitanie gości i seminarzystów –  Ewelina Nurkowska – Sołtys; moderator
  2. Procesy i mechanizmy rozwoju zachowań ryzykownych i uzależniających – standardy profilaktyki –mgr Halina Bulska- Sobusik, psychoterapeuta
  3. Aktualny stan wiedzy na temat uzależnień behawioralnych ze szczególnym uwzględnieniem dziecka w wieku 8 lat –  mgr Bożena Gwizdek;  psycholog  
  4. Przedstawienie wyników ankiet z badanych szkół powiatów myszkowskiego, zawierciańskiego i częstochowskiego –  mgr Beata Szczygieł –  edukator profilaktyki uzależnień behawioralnych
  5. Przerwa kawowa
  6. Warsztaty ze specjalistami
  7. Obiad
  8. Podsumowanie warsztatów, przedstawienie propozycji zajęć terapeutycznych.
  9. Zakończenie- rozdanie Certyfikatów

Cel seminarium: opracowanie propozycji 6 konspektów zajęć terapeutycznych zwiększających i rozwijających  umiejętności społeczne ograniczające zjawisko nadużywania telefonu komórkowego w klasach I-III.

Prowadzący:

mgr Halina Bulska – Sobusik – mgr psychologii,  specjalność: psychologia kliniczna i psychologia pracy. Ukończyła  studia podyplomowe  w Akademii Ekonomicznej w Katowicach o kierunku: Zarządzanie w ochronie  zdrowia. Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nadała mi:  Certyfikat Specjalisty psychoterapii uzależnień oraz  Certyfikat Specjalisty psychoterapii uzależnień. W  Małopolskim Centrum Psychoterapii odbyłam kurs „Psychoterapia par i małżeństw”. W Śląskiej Szkole  Psychoterapii ukończyłam kurs Psychoterapii. Byłam wielokrotną słuchaczką w Instytucie Psychologii Zdrowia. PTP: Studium Terapii Uzależnień i  Pomocy Psychologicznej oraz „Praca nad zmianą destrukcyjnych przekonań u osób współuzależnionych”; Praca Psychoterapeutyczna z DDA. W Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnień  w Kielcach  Strategie pracy nad zwiększeniem samokontroli osób uzależnionych od  alkoholu, współuzależnionych i DDA.

Pracuje Szpitalu Powiatowym w Zawierciu w Poradnia Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia oraz Poradnia Zdrowia    Psychicznego.  W latach 1994-97 pracowałaa w charakterze konsultanta w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zawierciu gdzie min. udzielałaa pomocy psychologicznej osobom ulegającym przemocy w rodzinie, rodzinom z problemem alkoholowym. Nadal pracuje w Punkcie Konsultacyjnym w Ogrodzieńcu.

W 1997r zostałaa członkiem Ogólnopolskiego Porozumienia „Niebieska Linia” i  nadal udziela pomocy psychologicznej , konsultacji osobom ulegającym przemocy w rodzinie.

Dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym i wiedzą z zakresu  problemów alkoholowych i przemocy prowadząc szkolenia dla różnych grup zawodowych.

Od kilku lat prowadzi zajęcia z zakresu psychoterapii w SWPS w Katowicach oraz Szkole Psychoterapii – szkolenie asygnowane przez Biuro ds. narkomanii.

Od kilku lat prowadzi zajęcia warsztatowe dla studentów studiów podyplomowych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach z zakresu radzenia sobie ze stresem. Jest orzecznikiem w Zespole Orzekania o Niepełnosprawności w Zawierciu.

mgr Bożena Gwizdek – psycholog, pedagog, profilaktyk od 34 lat stale pracująca w lokalnym systemie pomocy dziecku i rodzinie. Autorka i współautorka programów profilaktycznych, scenariuszy, artykułów i wydawnictw związanych z pracą z dzieckiem i rodziną. Trenerka i realizatorka programów profilaktycznych adresowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Mgr Beata Szczygieł – Tytuł magistra uzyskała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Trenerka umiejętności społecznych. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej – kierunek oligofrenopedagogika. Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbyła dwuletnie studia – psychokorekta zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży, a na Akademii Polonijnej w Częstochowie – zarządzanie i organizacja placówek pomocy społecznej.

Posiada certyfikację trenerską EQF 5. Autorka książki „Jak pracować z dzieckiem niepełnosprawnym” oraz innych prasowych publikacji pedagogicznych. Nauczyciel dyplomowany, realizowała autorski program w klasach integracyjnych I-III. Szerokie spektrum doświadczeń pedagogicznych, terapeutycznych i menadżerskich pozwala jej na wielopłaszczyznowe szkolenia i warsztaty dla szerokiej grupy odbiorców. Specjalistka treningu umiejętności społecznych i edukatorka profilaktyki uzależnień behawioralnych.

W Fundacji konsultuje programy wsparcia terapeutycznego osób z niepełnosprawnością intelektualną i psychiczną, prowadzi zajęcia z komunikacji interpersonalnej i kreatywnego myślenia dla dzieci i młodzieży oraz koordynuje projekty.

Udział w seminarium jest BEZPŁATNY

Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Śląskiego
Scroll to Top