O nas... o Naszej Fundacji
Fundacja została założona 20 Kwietnia 2021 roku.
Głównym celem Fundacji jest wsparcie dzieci i młodzieży, osób z niepełnosprawnością, seniorów, długotrwale bezrobotnych oraz osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Istotnym jest dla Nas zwiększenie znaczenia roli nauki i edukacji w świadomości mieszkańców, szczególnie obszarów wiejskich, miejsko-wiejskich i małych miast, jako czynnika rozwoju społeczeństwa, wzrostu jakości życia, ochrony zdrowia i rozwoju kultury.
Promujemy ideę twórczego i konstruktywnego myślenia w rozwoju osobistym, edukacji i aktywności obywatelskiej. Dzięki dotacjom zewnętrznym i współpracy z innymi organizacjami, samorządem i biznesem możemy realizować projekty skierowane głównie do dzieci i młodzieży oraz ukierunkowane na rozwijanie postawy tolerancji dla odmiennych kultur, aktywizację osób bezrobotnych, z niepełnosprawnością i seniorów.
Założycielki Fundacji:
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na wydziale pedagogiczno-artystycznym, mgr zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Posiada blisko 20 letnie doświadczenie w pracy z osobami wymagającymi wsparcia, w tym długotrwale bezrobotnymi, uzależnionymi, bezdomnymi, z niepełnosprawnością. Przez okres 10 lat pracowała na stanowisku kierownika Centrów Integracji Społecznej w Zawierciu i Łazach. Obecnie dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej oddział główny Łazy i filia Witów. Była Członkiem Rady Podmiotów Ekonomii Społecznej. Angażuje się w liczne projekty aktywizacji osób bezrobotnych i z niepełnosprawnością, projekty skierowane do dzieci i młodzieży oraz ukierunkowane na rozwijanie postawy tolerancji dla odmiennych kultur. Prowadziła szkolenia edukacyjne dla dzieci i dorosłych ze społeczności romskiej. Wspiera takie inicjatywy , bo jej zdaniem aktywność zawodowa jest istotnym elementem integracji społecznej.
Praktyczka i teoretyczka. Autorka książki „Jak pracować z dzieckiem niepełnosprawnym” recenzowanej przez prof. Janiną Wyczesany, uznanym autorytetem w dziedzinie pedagogiki specjalnej. Zwolenniczka stosowania podczas szkoleń metod warsztatowych. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje dziedziny od wychowania w przedszkolu po zarządzanie. Szerokie spektrum wiedzy i doświadczenia pozwala jej dostrzec różne aspekty praktycznego funkcjonowania na poziomie formalno-prawnym różnych instytucji z obszaru pomocy społecznej i podmiotów ekonomii społecznej.
Certyfikowana trenerka, z wykształcenia oligofrenopedagog. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie. Podyplomowo studiowała Zarządzanie w Akademii Polonijnej oraz Psychokorektę zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży na wydziale Uniwersytetu Śląskiego. Jest absolwentką Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Od wielu lat pracuje w Warsztacie Terapii Zajęciowej, którego jest twórcą i pomysłodawczynią. Członek Rady Podmiotów Ekonomii Społecznej oraz Radna Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego.
Przez wiele lat była Wiceprezesem Zarządu Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego, pozyskując środki na rozwój tej organizacji. Menadżerka „Zakładu Aktywności Zawodowej – spełnieni w pracy” projektu ze środków Unii Europejskiej. We wrześniu 2022 roku podjęła decyzję przed Walnym Zgromadzeniem Członków ChSD o rezygnacji z tych funkcji.